En Uygun Fiyatlar İçin Bizden Teklif Alın!

Tel Örgü

 • Blog Title
  *

  Tel Örgü Uygulamaları

  Eski zamanlardan beri insanlar sebze ve meyve bahçelerini gerekse hayvanlarını korumak, sınırlarını muhafaza etmek amacıyla taştan veya çalı çırpıdan engeller oluşturmuşlardır.İşte bunlar şimdiki tel örgünün atası sayılabilir. Günümüzde güvenlik amacıyla kullanılan tel örgünün üstüne şıklıkta önem kazanmaya başladı. En yeni ürünleri ve modelleri görmek için araştırma yaptığınızda karşınıza pek çok tel örgü çeşidi çıkacaktır. Uygulanacak alan için seçeceğiniz en uygun teli firmamızdan 7/24 bilgi ve uygulama sonrasında teknik servis açısından bize ulaşabilirsiniz

  Demir direk,beton direk veya panel çit uygulaması için toprağa en 50 cm çapında ve 80 cm derinliğinde belirlenen (2-3 m) aralıklarla kuyu açılır. Direk diplerine dökülecek beton harç 300-400 doz aralığında olup demir veya beton direk taşlarla sıkıştırılmalıdır.

  Uygulama için çeşitli kalınlık ve tipteki (standart, eğri boyun, çatal boyun) demir direk veya beton direkler dikildikten sonra her on ve köşe başlarında ikişer adet olmak üzere payanda direkleri verilir. Payanda direğin yüksekliğine göre tel örgü hizasında olmak şartıyla çapraz olarak kaynak veya vidalanır.

  Ev, arsa, tarla, bahçe, spor alanı, fabrika sahası, İnşaat gibi çevre güvenlik çit sistemlerinde, hobi amaçlı alanlarda, kafes ve kümes uygulamalarında en sık kullanılan tel örgü türü fens telidir. Uygulama yapılacak yer ve alan için müşterinin isteği doğrultusunda çeşitli tel kalınlığında ve göz aralığında (50×50-60×60-70×70) ve İsteğe bağlı olarak alttan ve/veya üstten uç kapama veya uç burma(Uç burma özelliği aynı zamanda dikenli tel görevi görmesidir) şeklinde sıcak fırın galvanizli ve renkli pvc kaplama helezon tel örgü modellerimizden seçim yaptıktan sonra; germe aparatı ile gerilir ve punta telleri ile bağlanır. Helezon tel örgü uygulamasında yırtılma ve bozulma durumlarında o kısım yenisiyle çok rahat bir şekilde onarılabilir.

  Alt,orta ve üst olmak üzere 3 sıra gergi teli çekilir.Gergi teli en az 2,5 mm sıcak fırın daldırma galvanizli tel olmalıdır. Özellikle meyve bahçelerinin korunması amacıyla yapılan uygulamalarda alttan bir sıra dikenli tel çekilmelidir. Daha sonra duruma ve müşteri isteğine göre üstten 3 sıra dikenli tel veya jiletli tel (helezon,düzlemsel,düz hat) çekilir.